Green Blue Red

Новий варіант МРТ дозволяє виявити найменші пухлини серед здорових тканин

PDFPrintE-mail

Дослідники з Каліфорнійського університету Девіс пропонують суттєве покращення у використанні магнітно-резонансної томографії, щоб виявити навіть дуже маленькі пухлини з нормальної тканини. Робота опублікована в журналі Nature Nanotechnology.

Хімічні зонди, які видають сигнал на магнітно-резонансну томографію (МРТ), можуть бути використані для націлювання та відображення пухлин. Нове дослідження базується на явищі під назвою магнітно-резонансної настройки, яке відбувається між двома магнітними нанорозмірними елементами.

Один діє для посилення сигналу, а інший гасить його. Попередні дослідження показали, що гасіння залежить від відстані між магнітними елементами. Це відкриває нові можливості для неінвазивного та чутливого дослідження різноманітних біологічних процесів за допомогою МРТ.

Команда UC Davis створила зонд, який генерує два сигнали магнітного резонансу, які пригнічують один одного, поки не досягнуть цілі, і в цей момент вони обидва збільшують контраст між пухлиною та навколишньою тканиною. Вони називають це двосторонньою магнітно-резонансною настройкою (TMRET).

Зонд, розроблений командою UC Davis, містить два компоненти: наночастинки суперпарамагнітного оксиду заліза (SPIO) та феофорбід а-парамагнітний марганець (P-Mn), упаковані разом у ліпідну оболонку.

SPIO і P-Mn подають сильні, окремі сигнали на МРТ, але поки вони фізично близькі між собою, ці сигнали мають тенденцію блокувати один одного. Коли частинки потрапляють у пухлинні тканини, жирова оболонка руйнується, SPIO і P-Mn відокремлюються, і з’являються обидва сигнали.

Лабораторія дослідників зосередилась на хімії МРТ-зондів і розробила метод для обробки даних та реконструкції зображень, який вони називають подвійним контрастним посиленим відніманням зображень або DESI.

Дослідники протестували цей метод у культурах клітин раку головного мозку та простати у мишей. Для більшості МРТ-зондів сигнал від пухлини до двох разів сильніший, ніж від нормальної тканини. Використовуючи новий нанопробник з подвійним контрастом, вчені змогли отримати співвідношення «пухлина–норма» до 10.

Команда вчених зацікавлена ​​в переводі досліджень на клінічне використання, хоча для цього знадобиться буде потрібно докласти багато зусиль, включаючи токсикологічні випробування та збільшення масштабів виробництва, перш ніж вони зможуть подати заявку на затвердження нового дослідного препарату.

Джерела інформації:

  1. https://www.nature.com/articles/s41565-020-0678-5
  2. https://www.ucdavis.edu/news/new-double-contrast-technique-picks-small-tumors-mri

 https://medic.ua/

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com