Green Blue Red

Актуальні питання ведення хворих на хіміорезистентний туберкульоз міжнародний та національний досвід

PDFPrintE-mail

25 березня 2019 року у Національному інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ” розпочала роботу науково-практична конференція на тему “Актуальні питання ведення хворих на хіміорезистентний туберкульоз міжнародний та національний досвід”.

 

Організатор Конференції: ВГО “Асоціація фтизіатрів і пульмонологів України”, Національна академія медичних наук України, Державна установа “Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ”, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

На відкритті конференції виступили:

Мельник Василь Михайлович – заступник директора ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського Національної академії медичних наук України»,

Курпіта Володимир Іванович – генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я України»,

Гамазіна Катерина Олегівна – голова представництва PATH в Україні

Огтай Гозалов – медичний співробітник по ТБ і МРТБ/РРТБ Об’єднаної програми боротьби з ТБ, ВІЛ і вірусними гепатитами Європейського Регіонального бюро ВООЗ, Копенгаген.

Протягом першого дня конференції відбулися сесії з наступних питань:

 

  • Україна на шляху впровадження нових протитуберкульозних препаратів
  • Сучасні міжнародні рекомендації щодо впровадження нових препаратів, вимоги до їх правильного програмного застосування
  • Організаційні передумови впровадження нових міжнародних рекомендацій щодо ведення випадку МРТБ в Україні

 

В обговоренні прийняли участь представники українських протитуберкульозних організацій: Ігор Горбасенко, голова правління Міжнародної журналістської асоціації «Здоров’я без кордонів» та Віталій Руденко, голова правління БО «Українці проти туберкульозу».

Ігор Горбасенко звернувся із питанням до генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я України» Володимира Курпіти, яке було зустрінуте оплесками присутніх:

«Як публічна позиція Міністерства охорони здоров’я, висловлена в заявах його очільників, щодо ліквідації фаху «Фтизіатрія» і залишення фаху «Пульмонологія», а також підпорядкування Міністерству охорони здоров’я Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевсьного" НАМН України вплинуть на зниження захворюваності і смертності від туберкульозу в умовах його епідемії в Україні (із зазначенням конкретних показників та індикаторів)?».

Нажаль, В. Курпіта не зміг конкретно відповісти на поставлене питання.

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com