Green Blue Red

Прорив медицини: винайдена панацея від раку

PDFPrintE-mail

Вчені з університету Північної Кароліни знайшли унікальний спосіб лікування ракових пухлин.

Дослідники першими використовували технологію перетворення клітин у стовбурові клітини, щоб знищувати рак, передає Medikforum.ru.

Цей метод, який вже називають проривом в медицині, підійде навіть для лікування гліобластоми – раку з дуже низькими показниками виживаності.

Тільки 30% пацієнтів з гліобластомою (однією з форм раку головного мозку) виживають протягом двох років. Бо, навіть видаляючи новоутворення хірургічно, практично неможливо дістатися до інвазивних відростків раку, які поширюються по мозку і провокують повторний ріст пухлини.

- Ми хотіли з'ясувати – що буде, якщо в цю середу впровадити індуковані нервові стовбурові клітини, які можна буде використовувати для доставки терапевтичного агента в ракові клітини, - сказав доктор Шон Хинтген, доцент в університеті Північної Кароліни.

- Це перший раз, коли технологія прямого перепрограмування була використана для лікування раку, - додав він.

У практичній частині, результати якої опубліковані в журналі Nature Communications, дослідники перепрограмували клітини шкіри, так звані фібробласти, щоб отримати нервові стовбурові клітини, здатні виробляти згубний для пухлини білок. Клітини шкіри, що виробляють колаген та сполучну тканину, відстежують і вбивають ракові клітини.

Перепрограмовані зразки підсадили мишам і досить довго утримували їх на необхідних ділянках мозку за допомогою спеціального фізрозчину, щоб було достатньо часу для пошуку ракових клітин. У залежності від типу конкретного місця розташування пухлини, дослідники змогли домогтися збільшення виживання мишей на 160-220 відсотків.

За цю технологію вчені отримали Нобелівську премію. Їх майбутні дослідження будуть зосереджені на використанні стовбурових клітин людини, що допоможе створити більш ефективні протипухлинні ліки.

Фото: Medikforum.ru.

Джерело: fakty.ictv.ua

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com