Green Blue Red

Новий полімер очищає воду в лічені секунди

PDFPrintE-mail

Вчені отримали новий полімер багаторазового використання, який може видаляти забруднюючі речовини з проточної води протягом декількох секунд — подібно до того, як освіжувачі повітря видаляють небажані запахи в приміщенні.

Вони використовували ту ж саму речовину, що застосовується в освіжувачах повітря — циклодекстрин, щоб розробити метод, який може революційним чином змінити методи водоочищення.

Група дослідників Корнельського університету в США на чолі з професором Уіллом Дічтелем отримала пористу форму циклодекстрину, яка поглинає забруднюючі речовини шляхом адсорбції значно швидше, ніж традиційно використовуване активоване вугілля — в деяких випадках до 200 разів.

Активоване вугілля має певні переваги, завдяки більшій площі поверхні поглинання в порівнянні з полімерами на основі циклодекстрину, — але він не утримує забруднюючі речовини так само добре, як це робить циклодекстрин.

«Нам вдалося зробити перший матеріал з високою питомою поверхнею на основі циклодекстрину, що поєднує в собі переваги активованого вугілля з перевагами циклодекстрину», — сказав учений. «Ці матеріали будуть видаляти забруднюючі речовини за секунди, безпосередньо у міру проходження потоку води», — додав вчений.

У той час як фільтри з активованим вугіллям вимагають для відновлення інтенсивної теплової обробки, фільтри з циклодекстрином можна промивати метанолом або етанолом при кімнатній температурі.

Можливість неодноразового використання є ще однією перевагою нового полімеру, сказав Дічтел.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

cikavosti.com

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com