Green Blue Red

Нові горизонти на шляху подолання туберкульозу у Східноєвропейському регіоні

PDFPrintE-mail

13 вересня 2010 року у Києві із офіційним візитом перебувала делегація Народних зборів Болгарії на чолі з його головою Цецкою Цачевою. До складу делегації входять голова парламентської групи у дружніх зв'язках з Україною Павел Димитров, голова комісії з бюджету і фінансів Менда Стоянова, депутати Ніколай Мелемов, Красимир Мінчев, Касим Дал і Стоян Іванов, голова Державного агентства у справах болгар за кордоном Росен Іванов і директор Столичної бібліотеки імені Святих Кирила і Мефодія Михайло Белчев.

В ході візиту відбулася зустріч делегації, очолюваної Головою Народних Зборів Республіки Болгарія Цецкою Цачевою, із групою з міжпарламентських зв’язків з Республікою Болгарія Верховної Ради України.

Одним із питань, що розглядалися на зустрічі, було питання подальшого розвитку Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу.

Фотоматеріали Укрінформ

 

Розгляд цього питання ініційований створеною в Україні Робочою групою високого рівня щодо заснування Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я на чолі з народним депутатом України Юрієм Гайдаєвим. У зустрічі взяли участь члени зазначеної Робочої Групи:
Ігор Горбасенко – член Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України - заступник голови Робочої групи;
Віталій Руденко – голова правління Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» - секретар Робочої групи;
а також Олександр Морачев – помічник-консультант народного депутата України Юрія Гайдаєва – голови Робочої групи.

У своєму виступі від імені Робочої групи щодо заснування Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу заступник голови Робочої групи Ігор Горбасенко нагадав, що витоки питання – у висновках наради Міністрів охорони здоров’я країн з високим рівнем мультирезистентного туберкульозу, що відбулася під егідою ВООЗ в Пекіні в квітні 2009 року, де група країн причорноморського регіону визнана як така, що несе високий тягар мультирезистентного туберкульозу.

В зв’язку із цим в листопаді минулого року в Софії на саміті Глобального фонду членами української делегації із зацікавленими колегами з країн причорноморського регіону обговорювалися питання щодо співпраці у сфері охорони здоров'я і було схвалене рішення щодо створення Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу.

Також, Ігор Горбасенко наголосив, що ініціатива створення Причорноморського Партнерства офіційно підтримана Парламентським комітетом України з питань охорони здоров’я, Міністерством охорони здоров’я України, а також схвалена Національною Радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті Міністрів України.

Парламентське звернення із закликом підтримати ініціативу української сторони направлене через Міністерство закордонних справ України главам Урядів, Міністрам охорони здоров'я, а також головам Парламентів країн-учасниць.

Наприкінці доповіді Ігор Горбасенко подякував Болгарській стороні, та особисто Голові Народних Зборів Болгарської Республіки пані Цачевій за підтримку української ініціативи та запропонував розглянути подальші кроки по розбудові Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу.

Голова Народних Зборів Болгарської Республіки Цецка Цачева та учасники зустрічі з болгарської і української сторони підтримали необхідність та перспективність утворення Причорноморського Партнерства у сфері протидії туберкульозу та розглянули ряд подальших практичних кроків у розбудові Партнерства.

Наостанок Українські громадські організації, що опікуються проблемами туберкульозу в Україні, висловлюють щиру подяку голові групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Болгарія Верховної Ради України народному депутату України Олексію Плотнікову за підтримку і сприяння у справі нарощування міжнародного потенціалу у сфері боротьби із епідемією туберкульозу.

Фотоматеріали Укрінформ

Контактна інформація: sitchen@ukr.netsitchen194@gmail.com